Kullanıcı Deneyimi Ve SEO

Web sitesi, kullanıcı deneyimi ve davranışına göre tasarlanmalıdır.
Anahtar kelime seçimi yapılırken kullanıcıların beklentileri dikkate alınmalı ve uzun kuyruk dediğimiz iki kelimeden fazla kelime içeren uzun kuyruklu anahtar kelimeler seçilmelidir.
Web sitesinde kullanıcı odaklı bir bağlantı hiyerarşisi oluşturulmalıdır.
Web sitesi içeriği sürekli güncellenmeli ve kullanıcıya fayda sağlayan kaliteli içerik paylaşılmalıdır. Web sitesi güncellemesi hem kullanıcılar hem de arama motorları için çok önemlidir. Unutmamalıyız ki sitemiz ne kadar güncel olursa, botlar da o kadar sık ​​ziyaret eder.
Sosyal medya ve diğer tüm dijital mecralarda destek aranmalıdır. Web sitemize verdiğimiz linkler tüm dijital platformlarda kaliteli backlinklerle paylaşılmalıdır.
SEO çalışmaları AdWords reklamları ile desteklenmelidir.
Sosyal medya butonları web sitemizde yer almalı, görünür ve göze çarpan alanlara yerleştirilmelidir. Ziyaretçilerin sosyal medya hesaplarına erişimi kolay olmalıdır. Kullanıcı deneyimi araştırmalarına göre sitemizin sağ üst, sağ alt ve iletişim sayfalarında yer alan sosyal medya ikonları daha fazla tıklanmaktadır.
Yukarıdaki noktalar aslında geleneksel SEO çalışmalarında dikkat edilmesi gereken noktalardır. Ancak yapılan hata, bu çalışmaların sadece arama motorlarına dayalı olması ve kullanıcı deneyiminin önemsenmemesidir. Ancak kapsamlı SEO ile bu çalışmalar tüm dijital kanallarda eş zamanlı olarak yapılır ve daha fazla getiri sağlar.

Bu nedenle kapsamlı SEO, bütünlük ve uyum gerektirir. Bu güvenlik ile mümkünse tüm dijital platformlar kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir