SEO Ve Google İlk Sayfa

Google aramalarında ilk sayfada çıkmak aslında o kadar da önemli değil. Önemli olan sayfa içeriğinin ilk sayfayı işleyip işlemeyeceğidir. İlk sayfada yer alır ve kullanıcı sitede kalmıyorsa hiçbir anlamı yoktur. Bu nedenle web sitenizin içeriğini “özgün” ve “eksiksiz” tutmanız hatta güncellemeler yoluyla sürekliliğini sağlamanız gerektiğinden bahsetmek istiyorum. Bu şekilde oluşturulan web siteleri her zaman bir adım öndedir.

“Benim sitem seninkinden daha iyi” mantığıyla baş edemezsin. Her web sitesinin kendine özgü özellikleri olmalıdır. Google, siteler arası bir savaş değil, Google arama motoruna karşı bir savaştır. Web siteleri sadece bu savaşta öne çıkan özellikleri içeriyor. Diğer web siteleriyle rekabet etmek yerine web sitenizi mükemmelleştirmeye önem veriyorsanız, gerisi gelir.

Sayfa uyumluluğu, başlık, açıklama ve anahtar kelimeler en önemli özelliklerden biridir. Efendim, “Anahtar kelimelerim evrenseldir, bu yüzden her yerde görünebilirim.” Öyle bir dünya yok sevgili okur. O zaman sayfayı bitirmek istedim. İçindeki her şeyi yayınlamak istiyorum. Ah, sayfam her yerde ne kadar güzel görünecek. Lütfen bu tür düşüncelerden uzak durun. Çünkü Google aptal bir sistem ama sistemi okuyabiliyor. Elbette sitenizi gördüğünde “Siteye bakın içerik farklı, başlık farklı, kelimeler farklı” gibi bir karar verebilir. Bu durumda anonim site hiç iyi bir itibar bırakmaz.

Her durumda, sayfalarınızda içerik ve anahtar kelime uyumuna, anahtar kelime ve açıklama uyumuna, açıklama ve başlık uyumuna dikkat etmelisiniz. Bu sayede cebinizde ekstra puanlarınız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir