Web Sitesi Tasarımı Ve SEO

Web sitesine giren kullanıcı için tasarım ne kadar güzel olursa olsun kullanılabilirlik ve erişilebilirlik önemlidir. Aradığını bulamayan kullanıcılar siteyi hemen kapatıyor. Bu sizin için eksi puan demek. Bu yüzden lütfen web sitenizi çok kullanıcı dostu yapın. Web siteniz çok havalı görünebilir, ancak gerekli bilgileri alamıyorsa anlamsızdır.

Web sitenizin tasarımı için çekici renkler seçin.

Web siteleri tasarlarken nelere dikkat etmelisiniz; Siteye giren kullanıcılar rahatlıkla siteye göz atabilirler. Bu da sitede geçirilen süreyi artırır. Bu nedenle, artı olarak iade edileceksiniz.

Sitenizin işaretlemesine dikkat edin.

Google, web sitelerinin görünmeyen yüzlerine dikkat eder. Bu, SEO’daki en önemli adımlardan biridir. Bir web sitesi kodlama sürecinde “eksik” olduğunda, ilerlemek oldukça hayaldir. Web sitenizi kesinlikle kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için küresel bir standart olan W3.Org’u kullanmanız gerekir.

H1 etiketini kullandığınızdan emin olun.

H1 etiketi başlık etiketidir. Sayfa içeriğinde sitenin ana başlığını temsil eder. H1 etiketi olmayan sayfaları bile dikkate almayan bir arama motoru ile karşı karşıya olduğunuzu bilmelisiniz. “h1 etiketi var, iyi bir şey, bir kaç kez kullanayım” diye düşünen arkadaşlara bir şey söylemek istiyorum. H1 etiketi, gerekli durumlar dışında yalnızca bir kez kullanılır. Hadi ama durum gerekliyse iki defadan fazla kullanılamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir