SEO Ve Serp Sonuçları

Bir SERP’deki sonuçları belirleyen birçok faktör vardır, ancak en önemlilerinden bazıları alaka düzeyi, yetki ve hizalamayı içerir. Bu sinyalleri anlamak ve sitenizi buna göre optimize etmek sitenize fayda sağlayacaktır. Google ve diğer arama motorları, kullanıcılarına yalnızca en alakalı ve güvenilir sonuçları sağlamak istediği için bu faktörlerin dikkate alınması önemlidir.

Google, yüksek kaliteli bir arama motorudur. Kullanıcılarına kaliteli bir deneyim sunduğu için bu güne kadar gelmiştir. Hangi site bu kaliteli deneyimi sunuyorsa, her zaman o siteyi ödüllendirir. Başka bir deyişle, Google’ın iyi bir deneyim sağlamasına yardımcı olursak, SEO Analiz Yarışması ödülü kısa sürede alırız. Bu ne? Kaliteli içerik üretmek için web sitemizi arama motorları için değil, ziyaretçiler için çalışma kurallarına göre geliştirin. Ayrıca bazı durumlarda ayarlama da nihai sonucu etkileyebilir. Örneğin kişiselleştirme için: konum bilgisi, kullanıcı arama geçmişi, kullanılan cihaz veya sosyal bağlantılar.

Başta Google olmak üzere arama motorları her yıl onlarca algoritma değişikliği yapıyor. Amaç, ziyaretçilere daha alakalı sonuçlar sunmaktır.

Yukarıda bahsetmiştim: daha kaliteli bir deneyim sunmak için her türlü iyileştirme ve değişikliği yapıyorlar. Değişikliklerden bazıları önemlidir ve çok sayıda konumu etkiler. Diğerleri küçüktür ve sonuçlar sayfasındaki konumlarınızda herhangi bir değişiklik görmezsiniz.

Geçen yıl boyunca birkaç büyük Google güncellemesi yapıldı. Bu güncellemelere MOZ ve benzeri sitelerden ulaşabilirsiniz. Algoritmalarla ilgili detaylı içerikleri en kısa zamanda paylaşacağım. Bir şeyi unutmayalım: arama motorları, aradığınız bilgilerle en alakalı bağlantıları sağlamak için sürekli çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir